Datum: 13. 01. 1999, Magdeburg (Německo)
Druh zápasu: přátelský
Sestava: Stejskal - Rada, Petrouš, Vlček, Labant - Lerch (46. Hrubina), Dostálek (46. Koller), Kozel, Horváth (46. Veltruský), Kuchař (46. Poláček) - Vágner (46. Adippe)
Branky: 16. Kozel 1:0
Průběh: Branka padla po zasekávačce Kuchaře a centru zleva umístěnou hlavičkou k tyči.
Poznámky:
Z. Kudela (sekretář): „Tento duel nebyl původně naplánován, dohodli jsme se na něm až po úterním večerním halovém turnaji. Naši hráči měli více ze hry i více šancí, na těžkém zasněženém terénu se lépe pohybovali a Wislu prakticky k ničemu vážnějšímu nepustili.”

Slavia - Bröndby Kodaň
1 : 1

Datum: 13. 01. 1999, Erfurt (Německo)
Druh zápasu: Turnaj v Erfurtu, sk. A
Sestava: Kuchař
Branky: Kuchař 1:0
Průběh: Slavia vedla, Dánové vyrovnali z penalty.

Datum: 23. 01. 1999
Sestava: Černý - Veltruský, Vlček, Petrouš, Labant - Pohořelý, Brabec (46. Pfleger), Dvořák, Isteník - Pixa, Adippe (74. Hrubina)
Branky: 13. Fujdiar 0:1, 65. Petrouš 1:1
Průběh: Červenobílí nastoupili ve značně improvizované sestavě. V první půli zahodili dvě tutovky. Po vyrovnání museli zuby nehty bránit remízu.

Poznámky:
Z. Kudela: „Někteří hráči odpočívali, jiní jsou zranění nebo nemocní. Příležitost tak dostali hráči z béčka.”

Slavia - FK Teplice
0 : 2 (0 : 1)

Datum: 24. 01. 1999
Sestava: Stejskal - Rada, Kozel, Vlček, Labant - Kuchař, Dostálek (46. Ulich), Petrouš, Horváth, Skála - Kučera (46. Hrubina)
Branky: 41. Tesařík 0:1, 75. Verbíř 0:2
Průběh: Severočechům se podařilo smazat matný dojem z předchozích vystoupení. Ve 13. však měli štěstí, když brankáři Láskovi vypadl z rukou přízemní centr Kuchaře, ale Skála nabídnutou šanci zbrkle zahodil. O chvíli později na druhé straně odkopl Rada v tísni míč přímo na hlavu Verbíře, který však ještě Stejskala nenachytal. Parádní vlastenec se ve 35. málem podařil teplickému Fouskovi, který usměrnil hlavou Kuchařův trestný kop nechtěně na břevno. Čtyři minuty před přestávkou se podařil dvojici Verbíř-Tesařík rychlý brejk, a tak šli Pražané do druhé půle s jednobrankovým mankem. Měli sice územní převahu, ale gól padl opět do Stejskalovy sítě, když v 75. využil hbitý Verbíř jeho minelu po malé domů.

Datum: 26. 01. 1999
Sestava: Černý - Rada, Vlček, Petrouš (75. Veltruský), Labant - Lerch (46. Hrubina), Ulich, Kozel (46. Horváth), Dostálek (46. Adippe), Skála (46. Kuchař), - Vágner (46. Kučera)
Branky: 13. Dostálek z pen. 0:1, 67. Horváth 0:2, 72. Kučera 0:3
Průběh: Skóre otevřel Dostálek z penalty po faulu domácích zadáků na Vágnera, netradičně hlavou přispěl střelecky Horváth a po úniku Adippeho dorazil chmelaře Kučera.

Bohemians - Slavia
1 : 1 (1 : 1)

Datum: 27. 01. 1999
Sestava: Václavík, Kozel, Horváth
Branky: 55. Matuszny 0:1, 75. Kozel 1:1
Průběh: Fotbalisté Bohemians byli v přípravném utkání kousek od výhry. Radost jim pokazil pět minut před koncem Kozel, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži, již způsobil svou hrubou chybou Blažek. Vyběhl na Horváthův centr, ale lehký míč v ruce neudržel. Po vyrovnaném poločase udeřil jako první Matuszny, jenž využil špatného rozehrání gólmana Václavíka. Slavia protivníka zmáčkla, na pozornou obranu však dlouho nedokázala vyzrát.

Slavia - BK Häcken Göteborg
1 : 1 (0 : 0)

Datum: 01. 02. 1999, Gran Canaria, San Antonio
Sestava:
1. poločas: Václavík - Lerch, Kozel, Petrouš, Labant - Hrubina, Kučera, Horváth, Isteník, Skála - Adippe
2. poločas: Václavík - Rada, Vlček, Petrouš, Labant - Lerch, Ulich, Kozel, Dostálek, Kuchař - Vágner
Branky: 55. Karlsson 0:1, 85. Kozel 1:1
Průběh: Švédové se ujali vedení v 55. min. krásným gólem. Hráč Häckenu po chybě obrany přehodil brankáře Václavíka. slavisté si hned vypracovali několik příležitostí, Lerch a Ulich dokonce netrefili odkrytou branku. V 85. pak po švédském faulu zahrával Kuchař volný přímý kop zprava, jeho centr na zadní tyč zasáhl ve skluzu Kozel a zaslouženě vyrovnal.

Slavia - Las Palmas
1 : 0 (0 : 0)

Datum: 04. 02. 1999
Sestava: Černý - Lerch, Vlček, Petrouš, Labant (46. Horváth) - Kuchař (86. Isteník), Ulich, Kozel, Dostálek (68. Hrubina) - Skála, Vágner (61. Kučera, 82. Adippe)
Branky: 84. Adippe 1:0
Průběh: Fotbalisté Slavie Praha porazili v rámci soustředění ve Španělsku tamní druholigový tým Las Palmas 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil krátce po vystřídání v 84. minutě uruguayský útočník Adippe po přihrávce Kuchaře a pomohl Pražanům vrátit houževnatému soupeři loňskou porážku 0:3. Slavia měla v utkání s běhavými domácími hráči převahu. Jednu branku jí rozhodčí neuznal pro údajné postavení mimo hru. Pavel Horváth, který byl nově povolán do reprezentačního výběru pro přátelský zápas s Belgií místo zraněného Patrika Bergra, vystřídal až o přestávce.

Slavia - Herzogenbuchsee
10 : 0 (5 : 0)

Datum: 05. 02. 1999
Sestava:
1. poločas: Václavík - Lerch, Kozel, Vlček, Skála - Hrubina, Kučera, Dostálek, Horváth, Isteník - Adippe
2. poločas: Černý - Kuchař, Petrouš, Labant, Horváth - Hrubina, Ulich, Dostálek, Isteník - Adippe, Vágner

Branky: 5. Horváth 1:0, 15. Adippe 2:0, 21. Kučera 3:0, 28. Horváth 4:0, 47. Dostálek 5:0, 67. Kuchař 6:0, 71. Vágner 7:0, 74. Horváth 8:0, 75. Vágner 9:0, 87. Horváth 10:0
Průběh: Kanonádou do sítě snaživého, ale neškodného soupeře ze třetí švýcarské ligy ukončili fotbalisté pražské Slavie herní soustředění na Kanárských ostrovech. „Zajímavé je, že stejného soupeře jsme tady loni porazili 7:1,” připomněl slavistický sekretář Zdeněk Kudela. (27. 01. 1998 - uváděno 8:1).

Slavia - FC Viktoria Plzeň
1 : 1 (1 : 1), na penalty 4:1

Datum: 07. 02. 1999
Druh zápasu: Mitre Cup, finále
Sestava: Václavík - Lerch, Petrouš, Kozel, Labant - Hrubina, Kuchař, Dostálek, Skála (46. Isteník) - Ulich, Adippe (46. Kučera)
Branky: 12. Došek 0:1, 14. Hrubina 1:1
Průběh: Slavia nastoupila bez pěti reprezentantů povolaných k přátelskému zápasu s Belgií. V dresu Plzně nastoupili i oba bratři Doškové, kteří v létě 1999 přestoupí do Slavie.

Datum: 14. 02. 1999
Sestava: Černý - Rada, Vlček, Petrouš, Labant - Lerch (46. Hrubina), Kozel, Dostálek (46. Horváth), Ulich, (78. Poláček), Kuchař (46. Skála) - Vágner (78. Adippe)
Branky: 52. Kozel 1:0
Trenér: J. Hřebík: „Most byl výborný. Na naší straně se objevilo několik chyb, ale myslím si, že to bylo dobré utkání. Takové prověrky před ligovým startem jsou vždycky cenné.”

Dukla Příbram - Slavia
1 : 2 (1 : 0)

Datum: 21. 02. 1999
Druh zápasu: 1. liga 1998/99, 16. kolo
Sestava: Černý - Rada, Vlček, Petrouš, Labant - Lerch, Dostálek, Kozel, Kuchař - Ulich, Vágner (90. Kučera)
Branky: 11. Vyskočil 1:0, 62. Dostálek 1:1, 68. Dostálek 1:2
Průběh: Slavia se pokusila udeřit hned od začátku, jenže Valnohovu chybnou přihrávku na polovině Dukly nevyužila a nebezpečný Labantův centr Vágnerovu hlavu nenašel. V 9. Špinar nezasáhl míč, před brankářem Klímou se objevil Ulich a po jejich vzájemném souboji se slavista moc zlobil, že rozhodčí nenařídil penaltu. Příbram zahrozila poprvé v 10. min. - neúspěšně. O minutu později však exbrněnský Valnoha zacentroval přesně z levé strany a další exslavista Vyskočil (za Příbram hrál i Krejčík) technicky usměrnil míč do levého horního růžku Černého branky - 1:0. Zaskočená Slavia se sice snažila vyrovnat, ale na těžkém, bahnitém terénu se jí to nedařilo. Příbramskou svatyni ohrozila až ve 25. min. - míč se sice dostal do branky, ale až po odpískání Petroušova faulu. Ve 40. to zkusil z dálky Kozel, jeho střela letěla těsně nad a jediným výsledkem této akce byla udělená žlutá karta slavistovi, který se domáhal rohu, kvůli údajné příbramské teči. Na začátku 2. poločasu po Ulichově nahrávce hlavičkoval Dostálek mimo. Největší šanci druhé půle si ale zase vypracovala Dukla - v 58. Čížek po Semanově zpětné přihrávce zamířil do Černého náruče. V 62. přišlo okřídlené „nedáš-dostaneš” - po Špinarově zákroku na Vágnera trefil Dostálek z nařízeného volného přímého kopu z hranice šestnáctky levý dolní roh Klímovy branky a bylo vyrovnáno. Dostálek dostal chuť a jeho další trestňák vytlačil Klíma s námahou na roh. Slavia přišpendlila unavenou Duklu na její polovinu a další gól byl na spadnutí. Po Labantově rohovém kopu ještě Vlček zblízka neusměrnil míč mezi tyče, ale v 68. Kuchař připravil příležitost Dostálkovi a ten svým druhým úspěchem otočil výsledek - 1:2. Posledních 12 minut hrála Slavia v deseti, protože Ulich dostal červenou kartu za nakopnutí Máchy. Poslední akcí zápasu se stala střela Semana, avšak tu Černý vyrazil na roh.
Rozhodčí: Poledník
Diváci: 8.156
Trenér: J. Hřebík: „Začali jsme sice dobře, ale Vyskočilův gól po našem zaváhání při autovém vhazování nás zpražil, až do pauzy nám to nešlo. Po přestávce jsme už hráli to, co jsme si v kabině řekli, a stihli ještě vše otočit. V první půli za stavu 0:0 se měla po zákroku na Ulicha kopat penalta, stejně jako potom za faul na domácího Čížka. Vyloučení Ulicha mě rozčílilo. Jeho protihráč jej držel pět vteřin za dres, Ivo mu pak chtěl vypíchnout míč a nešťastně jej trefil.”

Slavia - FC Baník Ostrava
0 : 0

Datum: 01. 03. 1999, Praha, Eden
Druh zápasu: 1. liga 1998/99, 17. kolo
Sestava: Černý - Rada, Vlček, Petrouš, Labant - Lerch (61. Adippe, 87. Kučera), Kuchař (80. Hrubina), Kozel, Horváth, Skála - Vágner

Průběh: Omluvou na málo zajímavý a už vůbec ne líbivý fotbal mohl být jen silný vítr, který ztěžoval kontrolu míče. Téměř půl hodiny se hrálo ve středu hřiště bez jakýchkoli gólových šancí. Teprve pak slavisté několikrát vystřelili: Horváthova přízemní rána minula branku, Skálova bomba šla těsně nad a Kuchařovu ránu brankář Baránek vyrazil. Jinak před ostravskou brankou bylo rušněji pouze po rohových kopech, ale Baránek a obránci Bolf a Poštulka všechna nebezpečí zažehnali. Hosté nikam nepospíchali, hrozbou pro Slavii byly většinou okamžiky, kdy se k míči dostal Slončík, který také jako jediný v první půli vyslal na domácí branku nepříliš prudkou střelu. Po přestávce hosté, hrající po větru, vystrčili růžky a dvakrát slavisty vystrašili.V 56. min. Lukešovu nebezpečnou střelu Černý kryl a o chvíli později další jeho ránu vykopl Horváth z brankové čáry. Pak ještě Lička zahrozil dělovkou z dobrých pětadvaceti metrů. Matně hrající Slavia se v poslední čtvrthodině vzchopila k závěrečnému náporu, ale utkání skončilo zaslouženou remízou.
Rozhodčí: Jára
Diváci: 4.384
Trenér: J. Hřebík: „Byli jsme si vědomi kvalit Ostravy, chtěli jsme je přehrát v poli, v první půli se nám to dařilo, ale obrana Ostravy byla dobře zformovaná. Ve druhé půli už byli naši hráči zbytečně nervózní.”

FC Boby Brno - Slavia

Datum: 08. 03. 1999, Brno
Druh zápasu: 1. liga 1998/99, 18. kolo
Sestava: Černý - Rada, Petrouš, Vlček (64. Lerch), Labant - Kuchař (46. Kučera, 76. Adippe) - Kozel, Horváth, Skála - Dostálek - Vágner

Branka: 24. Švancara 1:0
Průběh: Pouze v prvních pěti minutách zatlačila Slavia svého soupeře mírně do defenzívy, ale gólman Přibyl v poslední chvíli nadzvedl míč před Dostálkem po centru Labanta. Jinak diktovalo tempo Brno. Ve středu pole dirigoval Maroši a slavistické obraně zamotávala hlavu dvojice Pacanda-Švancara. Pražané s jedním hrotem Vágnerem nezískali převahu ani s početnější záložní řadou, kde se znovu ukázalo, jak moc chybí potrestaný Ulich. Domácí nejprve zahrozili nepřesnými pokusy Marošiho a Švancary. Ale ve 24. vyslal Polák kolmicí vpřed Švancaru, který se trefil přesně mezi nohy brankáře Černého - 1:0. Slavia pak zahrozila jen Vágnerem, jehož únik zastavil skvěle čistým skluzem vracející se Cihlář. I po přestávce vládlo Brno. Kromě dvou nepřesných střel však nedokázalo nic vymyslet, a tak postupem času stále více Slavia držela míč. Dostálek mohl vyrovnat, ale ani jednou ze dvou centrů netrefil branku Přibyla. Červenobílí zkoušeli neustále nakopávat míč do velkého vápna, kde ale nemohli uspět proti vysokým obráncům domácích. K tomu Lerch v nastaveném čase nepřekonal v obrovské šanci z malého vápna Přibyla.
Rozhodčí: Vidlák
Diváci: 22.400
Trenér: J. Hřebík: „Udělali jsme jednu herní chybu při napadání ve středu hřiště a Švancara nám vstřelil branku. Měli jsme však dost šancí na vyrovnání.”

Slavia - FK Viktoria Žižkov
4 : 1 (1 : 1)

Datum: 14. 03. 1999, Praha
Druh zápasu: 1. liga 1998/99, 19. kolo
Sestava: Černý - Lerch, Vlček, Kozel, Rada - Hrubina (62. Kuchař), Dostálek, Horváth, Skála - Ulich (90. Isteník), Vágner (87. Adippe)
Branky: 21. Chihuri 0:1, 45. Ulich 1:1, 60. Ulich 2:1, 85. Vágner 3:1, 90. Skála 4:1
Průběh: Slavia

svého soupeře hned od začátku přitlačila. V dobrých šancích se ocitli Rada a Kozel. V 16. min. stáhl ve vápně Urban Dostálka, píšťalka sudího však zůstala němá. A pak udeřilo na druhé straně. Zelenka utekl Vlčkovi, jeho přihrávka prošla obranou až k Chihurimu, který nedal Černému šanci. Slavia si z tohoto brejku ponaučení nevzala a zanedlouho předvedla Viktorka další protiútok. Tentokrát však Zelenka Černého nepřelstil. Na druhé straně spálil tutovku Kozel, ale těsně před přestávkou zakončil úspěšně po Vágnerově přihrávce Ulich. Gól do šatny domácí povzbudil. V 50. to zkoušel Skála, o chvilku později neuspěl z úhlu Vágner. V 60. se skóre opět měnilo - Vágner s Ulichem si zopakovali spolupráci z prvního poločasu a Stejskal lovil míč ze sítě podruhé. Po chvíli mohl skórovat Ulich potřetí, jenže v dobré pozici trochu zazmatkoval a tvrdá střela doprostřed branky Stejskala nepřekvapila. Ten musel pro zranění v 68, minutě opustit hřiště a na jeho místo nastoupil náhradník Kobr. Definitivní klid přinesla na kopačky domácích trefa Vágnera pět minut před koncem a již v nastaveném čase pečetil zasloužené vítězství Slavie Skála, když hlavou zúročil centr Horvátha.
Rozhodčí: Bejlek
Diváci: 6.129
Trenér: J. Hřebík: „Velmi důležitý byl náš vyrovnávací gól v závěru půle. Po přestávce se hráči častěji tlačili do šestnáctky soupeře a padalo to tam.”

MUS Most - Slavia

Datum: 17. 03. 1999, Most
Druh zápasu: Pohár ČMFS, 4. kolo
Sestava: Černý - Vlček, Kozel, Petrouš, Rada - Skála (64. Lerch), Ulich (79. Hrubina), Horváth, Dostálek, Labant - Vágner (46. Malár)
Branky: 38. Petrouš 0:1, 76. Lerch 0:2
Průběh: Hosté měli po většinu prvního poločasu převahu, ale proti pozorné obraně Mostu z ní nedokázali mnoho vytěžit. Labantovu hlavičku v pádu brankář Kýček vyrazil na roh, Dostálek po pěkném průniku mosteckou obranou ztroskotal rovněž na brankáři. Až ve 39. min. po Labantově přímém kopu získal Petrouš hlavou Slavii vedení. Domácí mohli o dvě minuty později vyrovnat, ale Salačova střela minula těsně slavistickou branku. Po přestávce se hra vyrovnala, ale její úroveň poklesla, pěkné útočné akce by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Vítězství Slavie pojistila až Lerchova střela čtvrt hodiny před koncem. Branku hostů ohrozila ještě v poslední minutě hlavička Ješety, ale Černý výtečně zachránil.
Rozhodčí: Liba
Diváci: 8.329
Poznámky: Z mužstva MUS Most dostal v 87. minutě červenou kartu Fojtík.

Druh zápasu: 1. liga 1998/99, 21. kolo
Sestava: Černý - Vlček, Petrouš, Kozel, Rada - Skála, Dostálek, Horváth (75. Malár), Labant - Zelenka (90. Kuchař), Ulich
Branky: 40. Horváth z pen. 1:0
Průběh: Už v první minutě zkoušel pozornost Černého Baranek a o chvíli později protáhl Čalouna z trestného kopu Horváth, ale to bylo na dlouhou dobu z Edenu vše. Obě mužstva vycházela z dobře zajištěné obrany, ale jejich útočná snaha končila většinou na hranici pokutového území soupeře. Až v 16. min. prodloužil Lokvenc hlavou Svobodův aut, ale Novotného střelu Černý vyrazil. Na druhé straně střílel nůžkami ve skrumáži Skála, ale Čalouna nepřekvapil. Ve 32. se dostal do obrovské šance Obajdin, ale příliš váhal se střelou. Zdálo se, že bezbrankový stav vydrží až do druhé půle, jenže ve 39. se rozběhl Zelenka za obloučkem do sparťanské šestnáctky, Mlejnský ho fauloval a Horváth dal z nařízené penalty vedoucí gól Slavie. V závěru poločasu ještě sebral Labant míč Votavovi, ale Čaloun byl u centru dříve než Ulich. Druhý poločas se hrál za stálého deště a ve vyšším tempu. Taktika obou mužstev se neměnila, ale Slavia byla aktivnější. Po úvodním nepřesném pokusu Obajdina se v 58. ocitl v gólové šanci Vlček, ale mířil hlavou vedle. O pět minut později hasil Dostálkovu šanci na poslední chvíli Votava. Vzápětí vyzkoušel Čalouna dělovkou Skála a Zelenka pak v dalším pokusu mířil vedle. Sparta se sice dostávala k pokutovému území domácích, ale tam její veškerá snaha končila. V závěrečné desetiminutovce zvýšila tlak, ale za všeho vyplynula jen nepřesná střela Baranka. V 83. udělal chybu Votava, Ulich se řítil sám na branku, ale Čaloun včas vyběhl. Ve 2. minutě nastavení potom fauloval Gabriel ve vápně Malára, nařízený pokutový kop však Dostálek neproměnil.
Diváci: 10.106
Trenér: J. Hřebík: „Vyhráli jsme zaslouženě, i když v počátku byla na hráčích znát nervozita, pramenící z důležitosti zápasu. Výborně zahrála naše obrana, Spartu jsme nepustili do žádných velkých šancí.”
Poznámky: Ve 145. ligovém derby se Slavia konečně po šesti letech dočkala vítězství nad Spartou.

FK Jablonec nad Nisou - Slavia
5 : 2 (2 : 1)

Datum: 08. 04. 1999, Jablonec nad Nisou
Druh zápasu: 1. liga 1998/99, 20. kolo
Sestava: Černý - Vlček, Kozel, Petrouš, Rada - Skála (53. Lerch), Dostálek, Horváth, Labant - Ulich, Vágner (46. Malár)
Branky: 3. Dostálek 0:1, Holub 1:1, 45. Holub 2:1, 60. Malár 2:2, 62. Holub 3:2, Nečas 4:2, Slezák 5:2
Průběh: V dohrávaném utkání 20. kola fotbalové Gambrinus ligy vyhrál Jablonec nad Slavií, které zklamala obrana, až překvapivě vysoko. Už ve 3. minutě Horváth poslal míč do pokutového území Jablonce na volného Dostálka a ten s přehledem vstřelil první gól. Radost Slavie však neměla dlouhého trvání. Hned vzápětí unikl po pravé straně domácí Vávra těžkopádnému Radovi a z jeho přihrávky Holub zblízka vyrovnal. Domácí se dostali do tempa, jejich rychlé útoky dělaly nepříliš jisté slavistické obraně nemalé starosti. Důrazný Slezák dvakrát nebezpečně atakoval branku Pražanů, ale Černý zachránil. Později slavisté několikrát zahrozili, hlavičky Petrouše a Skály skončily těsně vedle. Domácí byli nebezpečnější a přesnější.