2 : 3 (0 : 1)

Datum: 01. 01. 1924, Barcelona
Druh zápasu: přátelský
Sestava: Štaplík - Štapl, Kratochvíl, Nytl, Seifert, Pleticha
Branky: Kratochvíl 0:1, Štapl 0:2, Alcantara 1:2 z pen., Samitier 2:2 z pen., Kratochvíl 2:3
Průběh: Slavia hrála před takovým množstvím diváků poprvé. Kratochvíl vstřelil první branku, Štapl přidal po přestávce druhou, Alcantara snížil z penalty a pět minut před koncem vyrovnal Samitier. Kratochvíl ale přece jen strhl vítězství na stranu Slavie. Nutno podotknout, že obě branky Španělů padly z pokutových kopů za domnělou ruku.
Diváci: 80.000

FC Curych - Slavia
3 : 4

Datum: leden 1924, Curych
Sestava: Plánička
Průběh: K zápasu nastoupili slavisté unaveni, ale ne bez nadšení. Začali dobře, vyjádřili svou převahu i brankami a téměř po celý zápas vedli. Teprve ke konci utkání, kdy Plánička nemohl kvůli zmrzlému terénu skákat po míčích, se dvakrát trefil polovysokými střelami nejlepší curyšský střelec Sturznegger.

Poznámky: Utkání se hrálo na zmrzlé půdě za několikastupňového mrazu, většina hráčů byla zraněna. Mužstvo se vracelo ze zájezdu do Španělska.

Young Fellows - Slavia
3 : 3

Sestava: Štaplík, Štaplík, Vaník
Branky: Vaník, 86. Štapl 3:3
Průběh: Young Fellows začali dobře, využili počáteční slavistické nerozehranosti a ještě dvacet minut před koncem drželi dvoubrankový náskok. Slavistický útok s posledními zbytky sil srovnal stav zápasu na konečných 3:3.
Poznámky: Utkání se hrálo na zmrzlé půdě za několikastupňového mrazu, většina hráčů byla zraněna. Mužstvo se vracelo ze zájezdu ve Španělsku.

Slavia - Slovan Wien
2 : 7

Datum: leden 1924
Branky: Za mužstvo Slovanu vstřelil několik branek Žďárský (bývalý hráč Viktorie Žižkov)
Poznámky: Zápas byl hrán hned druhý den po příjezdu do Prahy, hráči byli unavení a nevyspalí. Velký díl na debaklu nese podle svých slov i brankář Plánička, který na tento zápas vzpomínal nerad.

Sparta - Slavia
1 : 1 (0 : 0)

Datum: 12. 04. 1924, Praha, Sparta
Druh zápasu: Předolympijský turnaj (Turnajový zápas předolympijského turnaje za účasti klubů, které měly v nominaci své registrované hráče.)
Sestava: Štaplík - Seifert, Pechar (33.) - Plodr, Pleticha, Hliňák - Kužel, Štapl, Vaník, Čapek, Kratochvíl
Branky: Kolenatý - Štapl
Průběh: První střelu utkání vyslal na Hochmanovu branku Čapek, ale mířil nad. Hra se pak většinou pohybovala ve středu pole, časté střelecké pokusy se míjely účinkem. Ve 4. minutě Hojer zahrával volný kop, který skončil mezi vylekanými fotografy a o minutu později Hajný střílel vysoko nad Štaplíkovu bránu. V 9. minutě, pravděpodobně z ofsajdu Sparty, skončil pokus Jandy vedle. Čapek za minutu, tísněn dvěma obránci, vystřelil, ale brankář Sparty vyrazil jeho pokus na roh. Sparta vážněji zahrozila v 16., když se Janda probil slavistickou obranou, jeho střelu srazil Hliňák na roh, z něhož Štaplík skvěle zachránil míč nasměrovaný Štěpánem pod břevno. Sparta převzala iniciativu a až do 30. minuty Slavii skoro k ničemu nepustila. Výjimkou bylo pár pokusů o rychlé brejky, které však všechny skončily ofsajdem. Ve 33. vyloučil sudí Straka Pechara za faul na Štěpána. Do poločasu se pak již mnoho nestalo, Slavia měla jeden útok, Sparta dva, oba zastavené pro ofsajd.
  Brzy po přestávce zaútočila Sparta. Po vysokém centru Sedláčka Štaplík, atakován Jandou a Hojerem, udržel míč, zatímco oba útočníci skončili v síti. V 53. minutě se dočkala Slavia - skvěle zaútočil Čapek, přihrál Štaplovi a ten po chvilce napětí ostrou ranou vstřelil první gól zápasu - 1:0 pro Slavii. Povzbuzená Slavia znovu útočila, ale její snaha končila u pozorné sparťanské obrany. Měla více ze hry, ale i domácí útočili. Hra se potom pomalu vyrovnávala, v 64. pálil Janda nad branku. Minutu poté nebezpečně zahrozila Slavia. V 66. vystřelil Kolenatý, Štaplík si sice na míč sáhl, ale ten se stočil do branky - 1:1. V 71. zahrával Vaník trestný kop blízko velkého vápna, ale obránce Hojer střelu zachytil a podnikl útok, který byl zastaven až faulem na Plodra. Patnáct minut před koncem měla Sparta rychle za sebou dva rohové kopy, z obou však pálila vedle. V 89. fauloval Plodr Hajného, který mu už bez míče oplácel a byl po zásluze vyloučen. Ke konci zápasu měla každá strana ještě několik útoků a šancí, ale skóre se již nezměnilo.
Rozhodčí: Straka
Diváci: 25.000
Trenér: J. W. Madden
Poznámky:
„Nerozhodný výsledek jest spravedlivým výrazem hry obou mužstev, jež nebyla zvláštní úrovně a trpěla značně nervositou hráčů obou stran. Byl to vlastně souboj dvou soupeřů, z nichž jeden útočil a druhý houževnatě bránil svoji posici. Nebylo času na krásu hry - docílení úspěchu bylo hlavním a jediným účelem. Slavia hrající od 33. minuty o 10 hráčích, může ovšem na výsledek býti hrda. Ona to byla, která první scorovala a která vydržela nápor rudých, i po vyrovnávací brance. Tím okamžikem, kdy na straně Sparty vyloučen byl Hajný, bylo jisto, že žádnému z obou soupeřů nepodaří se strhnouti na sebe vítězství.”

Sportovní Věstník v neděli, 13. dubna 1924

V 89. byl vyloučen Hajný ze Sparty.
 Poslední derby pro Vaníka - hrál 17x za Slavii a 12x za Spartu.

DFC Praha - Slavia
3 : 1

Datum: 13. 04. 1924
Druh zápasu: Předolympijský turnaj
Poznámky: Peníze ze vstupného byly použity na krytí výdajů olympijské výpravy v Paříži.

Datum: duben 1924, Praha
Průběh: Mužstvo Slavie se ve druhé půli únavou úplně zhroutilo.
Poznámky: Hrálo se v neděli.

5 : 1 (0 : 0)

Datum: duben 1924
Poznámky: Hrálo se v pondělí velikonoční.

Datum: 1924
Druh zápasu: Toto utkání nebylo mistrovské.

Druh zápasu: Mistrovství ČSF
Sestava: Štaplík - Kummermann, Seifert - Kuchař, Pleticha, Hliňák - Dobiáš, Štapl, Silný, Šoltys, Kratochvíl

Branky: Dobiáš, Kratochvíl - Kolenatý
Diváci: 28.500
Poznámky: Poslední mistrovské utkání před založením profesionální ligy.

D ruh zápasu: Mistrovství ČSF
Poznámky: Takto dopadl zápas na hřišti. V literatuře, ze které čerpám, je uvedeno, že Slavia přišla o dva body, protože Meteor podal protest. Jeho důvod mi není znám.