1:0
斯拉威亚足球俱乐部
利贝雷茨足球俱乐部
7, 周一 19.9.2016, 18:30

Jako první se dostával do šance Slovan, když už v osmé minutě posílal Karafiát mezi dvojici našich stoperů Egona Vůcha, před ním ale na poslední chvíli dobře zasáhl Deli. Následná Folprechtova střela pak skončila daleko vedle branky.

O chvíli později posílal míč z přímého kopu do vápna Hušbauer, Ngadeu hlavičkoval na zadní tyči zpět do vápna, kde se k míči jen těsně nedostal Milan Škoda.

K dalšímu ohrožení branky se slávisté dostali až po 25 minutách hry. Nejdříve se do Mingazovova centru opřel hlavou Škoda, míč ale poslal jen do rukavic gólmana Dúbravky. Zhruba o půlminutu později zakončoval stejný hráč po rychlém brejku a centru Zmrhala, branku ale v souboji zhruba o metr přestřelil.

Na druhé straně poslal na Pavlenku nepříjemnou střelou Ondřej Karafiát, náš gólman si ale s plachtícím pokusem zpoza vápna poradil.

Chvíli před poločasem pálil efektně z otočky Milan Škoda, Dúbravka si ale s jeho pokusem poradil. Obrovskou šanci měl pak ve 41. minutě Jan Mikula. Ten si z pravé strany seběhl do vápna, využil dobrého odclonění od Milana Škody, převzal vysoký balon a octl se zcela sám před gólmanem Dúbravkou, levačkou ale poslal míč jenom do tyče liberecké branky.

V poslední minutě první půle se ve druhé stoprocentní šanci octl tentokrát Mingazov, který po Zmrhalově centru hlavičkoval na malém vápně, Dúbravka ale jeho střelu reflexivně vyrazil nad břevno.

I druhou půli začala Slavia lépe. Barák, který nahradil van Kessela, nejprve z nebezpečného přímého kopu mířil jen do zdi, po následném rohu ale hlavičkoval těsně vedle tyče Milan Škoda. Na druhé straně musel být ve velké zimě pozorný i brankář Pavlenka, kterého dalekonosnou střelou z přímého kopu prověřil Ondřej Karafiát.

Slavia svoji smůlu prolomila až v 60. minutě. To se po Zmrhalově rohu míč dostal na zadní tyč, Josef Hušbauer ho vrátil před bránu a Milan Škoda prostřelil hradbu těl před sebou. Hned za minutu to mohlo být o dvě branky, když rozhodčí nechat hru běžet po jednom z ostřejších soubojů, na konci akce ale Barák z pěti metrů přestřelil odkrytou branku.

Po inkasované brance se Liberec tlačil dopředu, větší šanci si ale vytvořit nedokázal a největší problémy tak Pavlenkovi nadělal Karafiátův centr, který před malým vápnem tečoval Mikula. Naopak na druhé straně se Slavii otevíral prostor k brejkům. V tom nejslibnějším mohl Mihalík přihrávat Škodovi, volil ale zakončení a Dúbravka si s jeho tečovaným pokusem poradil.

Sešívaní tak zaznamenali první vítězství pod vedením trenéra Jaroslava Šilhavého, největší test je ale čeká už v následujícím zápase. V neděli je od 15:30 čeká na Letné pražské derby se Spartou.